Nejčastější otázky

Jaké doklady potřebujeme při převzetí vozidla?

Standardně vyžadujeme řidičský průkaz a jeden další doklad totožnosti, nejčastěji OP nebo pas.

Mám řidičské oprávnění kat. B, stačí to?

Ano, aktuálně máme v nabídce vozidla, které svojí celkovou hmotností nepřesahují 3500kg. Řidičům proto stačí oprávnění kat. B. Řízení obytného vozidla však má svá specifika, na které Vás upozorníme při převzetí vozidla.

Kde si můžeme vyzvednout rezervované vozidlo?

Základní místa, kde je možné vozidlo vyzvednout, jsou Brno nebo Poprad. Jsme schopní vozidlo přistavit i v širším okolí těchto měst, ale převzetí na jiném místě je potřebné domluvit předem.

Co nás čeká při převzetí vozidla?

Na převzetí vozidla si vyhraďte dostatečný čas (cca 60-90min) vyhnete se tak zbytečnému stresu hned na úvod dovolené. Při úvodní instruktáži Vám představíme vozidlo, jeho výbavu a specifika jeho obsluhy. Upozorníme Vás na důležitá pravidla jeho obsluhy a odevzdáme Vám užitečné informace, které Vám pomůžou strávit Vaši dovolenou bez zbytečných problémů.

Jak probíhá cestování v obytném voze?

I když vybavení a komfort obytného vozidla láka k jeho využívání i v průběhu cestování, všichni pasažéři musí sedět na svých místech a mít zapnuté bezpečnostní pásy. Během jízdy je zakázáno pohybovat se po vozidle nebo využívat postele v obytné části.

Jakou kapacitu má zásobník na vodu?

V závislosti na modeli vozidla má nádrž na pitnú vodu kapacitu 90-120 litrov. Voda zásobuje kúpeľňu (záchod, sprcha, umývadlo) a kuchynský drez. Pri častej spotrebe je vodu potrebné doplniť aj niekoľkokrát za pobyt (cca raz za 2 dni).

Jak je to s elektrickou energií?

Obytná část vozidla je standardně napájená z jedné 12V baterie. Naše vozidla jsou vybavena dvěma bateriemi, abyste mohli strávit delší čas v přírodě bez potřeby dobíjení baterií. Tato kapacita by měla v průměru stačit na cca 7 denní pobyt mimo zdroje elektrické energie. Baterie jsou nabíjené i z nastartovaného motoru, každým přesunem se tak jejich kapacita obnovuje. V případě možnosti je dobré vozidlo napojit na zdroj 240V a využít tak například klimatizaci, která je při napájení z baterie nefunkční. Po připojení na 240V se všechny baterie ve vozidle dobíjejí.

Kolik plynu se běžně spotřebuje při používaní obytného vozidla?

Spotřeba plynu samozřejmě závisí od používání jednotlivých spotřebičů. V standardní výbavě vozidla je jedna 10kg plynová bomba. Za malý poplatek (400kč) je možné doplnit ještě jednu 10kg plynovou bombu. Průměrná spotřeba plynu je pro ledničku (18g/hod), plynové vařiče (140-165g/hod) a topení (170-490g/hod).

Můžeme si s sebou vzít domácího mazlíčka?

S ohledem na vysoké nároky na čistotu a hygienu, musí domácí mazlíčci zůstat doma. Jedině tak zaručíme všem nájemcům perfektní antialergickou čistotu našich vozidel.

Jaké dálniční známky potřebujeme na zahraničních cestách?

V ceně pronájmu našich vozidel je zahrnutá dálniční známka pro Slovensko, Česko a Rakousko. V případě cesty do dalších zemí je potřebné koupit si před použitím dálniční sítě v dané zemi potřebnou známku nebo zaplatit mýto. Bližší informace o povinných poplatcích v jednotlivých zemích najdete na webu https://www.tolls.eu/cs/

Zajímalo by Vás ještě něco jiného?

Neváhejte nás kontaktovat
Položky označené hviezdičkou (*) sú povinné.